V sobotu 3. května 2008 se na náměstí Svobody konal 2. ročník Brněnských běhů REPROMEDA 2008. Hlavní závod, Brněnský půlmaratón, běželo na 200 závodníků a závodnic ze 13-ti zemí světa. Návštěvníci měli možnost spatřit řadu úžasných sportovních okamžiků i bohatý doprovodný program.

Běžeckou špičku tvořili běžci a běžkyně z Keni. Nádherný běžecký souboj svedl loňský vítěz Michael Karonei se Saidem Azouzim z Maroka. Oba závodníci se střídali po celou dobu ve vedení, ale kilometr před cílem se dostal do vedení Michael Karonei z Keni a na náměstí Svobody vbíhal ve vynikajícím čase 1:04,40, který znamenal nový rekord Brněnského půlmaratónu. Na druhém místě doběhl Said Azouzi z Maroka s časem 1:04,52 a třetí místo obsadil opět závodník z Keni Nathan Soima s časem 1:06,17.

Nejlepším českým závodníkem byl Martin Pohanka z Brna, který s časem 1:12,51 obsadil deváté místo. Velkou radost pociťoval i hejtman Jihomoravského kraje Ing. Stanislav Juránek, který si díky času 1:34,57 vytvořil nový osobní rekord a z dvou set závodníků obsadil šedesáté šesté místo.

Ostatní běhy probíhaly v samotném centru Brna. Velkou pozornost vzbudil běh "Kindoš tiple s mamó nebo tató kolem Svoboďáku", ve kterého se účastnila řada rodičů s dětmi nejrůznějších věkových kategorií. Na startu se dokonce objevily i děti, které samy ani nestály na vlastních nožičkách a rodiče je tlačili v kočárku. Tento běh byl zářným příkladem toho, jak je důležité rozvíjet v dětech sportovního ducha a smysl pro fair-play.

Pro nadační fond VITA HUMANA byl připraven bohatý kulturní program ve spolupráci s firmami Direct Film a Rag Time. V rámci tohoto programu vystoupili na náměstí svobody hudební skupiny Showstation, My Generation, Matin Křížka a Originál a My Generation. Diváci z řad dětí mohli shlédnout vystoupení divadla Slunečnice, které připravilo průřez českými pohádkovými melodiemi.

Vyvrcholením kulturního programu byl Muzikálový koncert pro nadační fond VITA HUMANA, který připravili herci Městského divadla v Brně. Koncert měl velký úspěch a těšil se hojné účasti diváků nejrůznějších věkových kategorií, kteří doprovázeli účinkující bouřlivým aplausem.

Manažer nadačního fondu VITA HUMANA Jaromír Jandl obdržel z rukou místopředsedy představenstva společnosti Yotiva, a.s., Bc. Petra Fuchse šek na 42 195 korun. Společnost Yotiva, a.s. za tuto částku vydražila maratón toaletního papíru (42,195 km) věnovaného společností ToiToi. Nadační fond také obdržel od organizátora pana Ctibora Nezdařila výtěžek ze startovného v hodnotě 20 000 Korun.

Rádi bychom poděkovali všem partnerům, kteří tímto dopomohli nadačnímu fondu realizovat jeho poslání a pomáhat tak dalším potřebným párům k tomu, aby se jim narodilo zdravé dítě.